Najczęstsze pytania

Wielkość czcionki:[ A+ ] /[ A- ]

Prosimy kliknąć na tytuł a rozwinie się odpowiedź:

Czy mogę zamówić usługę spaceru z osobą starszą? Mieszkam przy Malcie i chciałbym, by tato trzy razy w tygodniu mógł udać się na przechadzkę, a sam nie mam na to czasu.

Wielkość czcionki:[ A+ ] /[ A- ]

Oczywiście, nasze usługi obejmują także spacery z osobami starszymi. Nasz pracownik pojawia się w wyznaczone dni i o określonej godzinie, pomaga się ubrać i wyjść na zewnątrz, towarzyszy przez cały spacer i odprowadza podopiecznego do domu. Spacer w towarzystwie jest nie tylko formą rekreacji, ale także rozrywką, dzięki której osoby starsze moją możliwość porozmawiać z opiekunem.

Mój dziadek stracił wzrok, a dawniej dużo czasu spędzał na lekturze. Czy mogę zlecić, by co drugi dzień przychodziła do niego osoba, która mu poczyta?

Wielkość czcionki:[ A+ ] /[ A- ]

Wielu ludzi nie wyobraża sobie, że kiedyś nie będą mogli spędzić czasu na zwyczajnym czytaniu. Niestety niekiedy tak się dzieje, dlatego rozumiejąc, jak ważne jest dla niektórych zatopienie się w lekturze, a sami nie mogą już czytać, oferujemy usługę, która tego właśnie dotyczy. Pracownik naszej firmy w wyznaczonym czasie będzie czytał seniorowi wskazany przez niego lub wybrany przez klienta tekst, wiedząc, że czasem wspólna chwila z książką znaczy tyle, co lek na lepsze samopoczucie.

Czy wśród Państwa pracowników są rehabilitanci? Otrzymałam od lekarza zestaw ćwiczeń dla taty po wylewie, ale sama nie jestem w stanie ich wykonywać regularnie.

Wielkość czcionki:[ A+ ] /[ A- ]

Wiemy, jak trudno jest łączyć pracę zawodową z opieką nad osobą chorą, dlatego czas naszych usług jest elastyczny i dostosowujemy go do Państwa potrzeb. Pracownicy naszej firmy dołożą wszelkich starań, by osoba chora otrzymała właściwą pomoc także w nocy, podadzą leki, pomogą wstać do toalety, będą czuwały nad spokojnym snem

Potrzebuję pomocy przy opiece nad starszą osobą z Alzheimerem.

Wielkość czcionki:[ A+ ] /[ A- ]

Choroba Alzheimera jest niezwykle trudna zarówno dla tego, kto na nią cierpi, jak i dla opiekuna. Pracujący dla nas specjaliści znają jej objawy i sposoby radzenia sobie z nimi, rozumieją, jakiej opieki wymaga pacjent, który ma kłopoty z pamięcią, zaburzenia funkcji poznawczych, zmiany nastroju, kłopoty z mową. Oferujemy więc opiekę, ale także zajęcia edukacyjne, gry, pomagające utrzymać sprawność umysłu oraz wsparcie i zrozumienie.

Chciałabym ustalić warunki opieki, jak mogę się z Państwem skontaktować?

Wielkość czcionki:[ A+ ] /[ A- ]

Aby ustalić warunki opieki warto do nas zadzwonić pod jeden z dwóch numerów telefonu:510-588-709. Mogą się Państwo skontaktować z nami także przez formularze zamieszczone na naszej stronie internetowej. Wszelkie dane kontaktowe umieszczone są w zakładce “Kontakt”.

Mam dziadka poruszającego się wózkiem inwalidzkim. Czy znajdę u Państwa kogoś, kto spędzi z nim kilka godzin (3-4) dziennie, wyjedzie wózkiem na taras, przyniesie świeżą prasę, dotrzyma towarzystwa.

Wielkość czcionki:[ A+ ] /[ A- ]

Troska o zdrowie, to również troska o dobre samopoczucie, zatem także człowiek poruszający się na wózku inwalidzkim powinien mieć zapewnioną pewną ilość rozrywki. Nasz pracownik sprawi, że przez kilka godzin dziennie, w zależności od ustaleń, senior będzie miał zapewnione miłe towarzystwo, będzie mógł porozmawiać o bieżących wydarzeniach, wyjdzie na świeże powietrze. Dzięki temu zapomni choć na chwilę o swoich problemach i dolegliwościach, a dobry humor będzie wpływał pozytywnie na jego zdrowie.

Czy mogłabym zamówić osobę, która będzie przyjeżdżała do mojej chorej mamy w porze obiadowej, by podać jej posiłek? Obiad byłby przygotowany, ale ja pracuję na drugą zmianę i nie ma mnie w domu, gdy należy go podać.

Wielkość czcionki:[ A+ ] /[ A- ]

Kiedy opiekujemy się osobą chorą, czasem mimo najlepszych chęci i niezwykłych starań nie możemy połączyć obowiązków z pracą zawodową, wówczas warto skorzystać z pomocy, jaką oferujemy. Oczywiście, nasz pracownik może przyjechać do Pani mamy o wyznaczonej porze, by podać jej posiłek. Warto podkreślić, że oprócz wymiaru praktycznego, takie spotkanie ma zawsze dodatkowo znaczenie towarzyskie, dzięki spotkaniu z opiekunem, krótkiej rozmowie, czas do Pani powrotu z pracy minie mamie szybciej.

Czy mogę Państwu zlecić całodobową opiekę nad starszą, unieruchomioną osobą?

Wielkość czcionki:[ A+ ] /[ A- ]

Nasza oferta obejmuje opiekę całodobową, jej zakres ustalany jest indywidualnie w zależności od potrzeb osoby wymagającej pomocy. Oferujemy kompleksowe usługi obejmujące zabiegi pielęgnacyjno-higieniczne, ćwiczenia, podawanie posiłków i leków, robienie zastrzyków, towarzystwo, czytanie czy inne zadania, które mogą przyczynić się do poprawy jakości życia osobie starszej i schorowanej. Przy całodobowej opiece specjaliści pełniący dyżury przy pacjencie będą się zmieniać zgodnie z ustaleniami. Gwarantujemy, że dokładamy wszelkich starań, dlatego oferowana opieka całodobowa jest na najwyższym poziomie. Zapewniając bezpieczeństwo i troskę seniorowi, dajemy także komfort i spokój zlecającemu opiekę, gdyż wie on, iż powierzył osobę starszą odpowiedzialnym i przygotowanym specjalistą. Oferujemy Państwu dodatkowo powiadamianie telefoniczne lub e-mail o przebiegu opieki.

1 2